Irtás folyamata
Tekintettel arra, hogy az ágyi poloskák rejtett életmódú vérszívó rovarok, amelyek hajlamosak a nehezen észlelhető helyeken megtelepedni, és figyelembe kell venni nagy szaporodási potenciáljukat, irtásuk rendkívül nehéz feladat. Hatékony irtás kizárólag kombinált kezelés végzésével érhető el, amely többszörös módszereket alkalmaz a kártevők kiirtására. Kiemelt feladat továbbá a kezelt terület alapos visszaellenőrzése, hogy megbizonyosodhassunk az irtás sikerességéről, és amennyiben szükséges, 2 vagy 3 hét elteltével a felületek, különösen a búvóhelyek, újbóli, ismételt kezelése is elengedhetetlen a maradéktalan megsemmisítés érdekében. Ezáltal biztosíthatjuk, hogy a problémánk valóban megoldódik, és a poloskák ne térjenek vissza.
A kezelés során a kezelendő helyiségben kizárólag az irtást végző személy tartózkodhat, mivel ez biztosítja a megfelelő és hatékony eljárást. Fontos, hogy más személyek ne legyenek jelen, mivel így a kezelési folyamat biztonságosabbá válik. Ezen kívül a kezelés idejére a házi kedvenceket is szükséges eltávolítani a területről, hiszen a kisállatok érzékenyek lehetnek a vegyszerekre, és az ő biztonságuk érdekében elengedhetetlen, hogy távol legyenek a folyamat során. A megfelelő előkészületek segítenek abban, hogy a kezelés hatékonyan és zökkenőmentesen menjen végbe.
Irtáshoz szükséges előkészületek: Hogy minél hatékonyabb legyen az ágyi poloska irtása, rendkívül fontos, hogy az ágy körüli összes polcot, éjjeli szekrényt, ruhásszekrényt, festményeket és egyéb tárgyakat mind le és ki kell pakolni. Ezzel biztosíthatjuk, hogy az irtószer mezőt akadálytalanul felvihessük a kezelt területre, ezáltal maximális hatékonyságot érve el. Nagyobb fertőzöttség esetén az ágy távolabbi, 3-4 méteres körzetében is ugyanezt az eljárást kell alkalmazni annak érdekében, hogy teljeskörűen feltérképezhessük a problémát és megszüntessük a kártevőket a lehető leghatékonyabban. Az esetleges zsúfoltságot elengedhetetlen megszüntetni, hogy a kiválasztott irtószerek könnyen kijuttathatóak legyenek mindenhová. Az ágyneműt le kell húzni a matracról, párnáról és takaróról, majd legalább 60 fokon kimosni. Ezt a lépést azért tartjuk rendkívül fontosnak, mert az esetlegesen benne lévő peték ezt a hőmérsékletet nem élik túl, így biztosítható, hogy ne maradjon rejtett kártevő. Az ágyneműtartót is alaposan ki kell pakolni, hogy ott is lehetőség nyíljon a teljes körű permetezésre, amely elengedhetetlen a hatékony irtási folyamatban.
Miután a permet megszáradt, nyugodtan vissza lehet pakolni a dolgainkat, hiszen az irtószer már elkezdte kifejteni a hatását, és ha a poloska áthalad a kezelt területen, onnantól fogva már nincs esélye a túlélésre. A permetezett felület védelmet nyújt, és biztosítja, hogy a kártevők, ha áthaladnak rajta elpusztuljanak.
Ágyi poloskára minden esetben kombinált kezelést alkalmazunk, ami azt jelenti, hogy permetezés után hidegködképzést alkalmazok a leghatékonyabb eredmény érdekében. Az ulv eljárás arra szolgál, hogy a kártevőket a rejtekhelyükről kiűzze, hogy a kártevők érintkezzenek az irtószermezővel, ezáltal biztosabb, tartós eredményt kapunk az irtás során. A ködölés közben kizárólag a szekember tartózkodhatok a helységben, valamint befejeztével 3 óráig tilos bármilyen módon belépni a kezelt térbe. Miután letelt a 3 óra időtartam és az alapos nagy szellőztetés is megtörtént, vissza lehet menni a kezelt területre, ahol felhúzhatjuk az új ágyneműt. Fontos, hogy a munkavégzés után legalább 10 napig ne mossunk fel, és ne töröljük le a polcokról, asztalról, ablakkeretről és egyéb felületekről az irtószert, hogy a lehető legjobb végeredményt érhessük el. Az irtószer nem hagy nyomot a bútorokon, emiatt tehát nem kell aggódni, hiszen ez a kezelés biztonságos és hatékony megoldást nyújt az ágyi poloska problémái ellen!
Nagyon fontos, hogy a
helyiségből semmit ne
vigyünk ki a kezelés
elvégzése előtt, mert ez elengedhetetlen ahhoz, hogy a folyamat hatékonyan és megfelelően végbe mehessen.
A kidobásra ítélt holmikat addig tilos eltávolítani, amíg a helyiség vizsgálata meg nem történik, hogy biztosítani tudjuk a fertőzés terjedésének megállítását. Ruhaneműt, ágyneműt és egyéb holmit csak zárt, műanyag zsákban szabad eltávolítani, így garantálva, hogy a szennyeződések ne kerüljenek más területre. A használaton kívüli ágyneműt és ruhaneműt legalább 60 °C-on ki kell
mosni, majd műanyag zsákban tárolni, ez segít a kártevők elpusztításában és a biztonságos tárolásban is.